KONST / Oljemålningar / Oljemålning 13966739
nr 1396 6739
Lauri Nila
(1898-1983), Finland
Oljemålning, Signerad. Olja på pannå, segelbåtar, 45x37cm, yttermått inklusive ram: 64x55cm
Lauri Nila, finländsk bildkonstnär född 1898, död 1983.
Utrop:
500 kr
Såld:
350 kr
måndag 10 maj 2021
kl 19:44:36
150 kr
150 kr
150 kr (Budbetjänt)
200 kr
250 kr
350 kr